Metin2 Okçu Rehberi - Okçu Kılavuzu

metin2pvpadmin

Administrator
Yönetici
Metin2 Okçu Rehberi - Okçu Kılavuzu

Metin2 oyununda sizlere büyük bir rehber yazısı paylaşıyoruz. Aklınıza takılan okçu ile ilgili her detayı burada bulabilirsiniz.


Stat gelişimi:

Full Vit

Önerdiğim bi sistem okçu dediğiniz zaman 45 e kadar kasilarak düz yollarla para kasamayan bir adamdır.Okçunun en zor yanlarındandır.Hp li itemler pahalıdır.Yay saldırı gücü zaten fazladırr diğer karakterler savunmayı arttıran dex statını 3. olarak 90 a tamamlarlar yani vs lerde onlardada savunma olmaz.Ama siz lvl inizin zırhının uygun + siyla onla eşit savunmadasınızdır güclü bedenler belki daha güclüdür ama ona karşıda sizin bir master büyünüz bulunmaktadır.Saldırınızda okun gücüyle uygun miktardadır.Yani üstünsünüdür.Hp nizi ise statlarla tamamlamışsınızdır.Rakibiniz olan savaşçılar ilk viti genellikle 45 de yada 58 de.O zaman a kadar sizinde dex iniz yüksek miktara gelir tabi.
Full Dex

İyi item yapanlar için mümkündür genellikle okçusunu yan çar olarak kasanlar için uygundur.İtem derdi olmaz okçunun.Dex 90 olduğunda sandığınızdan çok saldırı gücünüz olur.Savunmanızda belli bi miktara ulaşır.Zırhlar genellikle daha ucuzdur ama hp li itemler pahalıdır.+9 koyu kırmızı takımınız var diyelimki 750k dır(Samarrada genelde böyledir).Çoğu kişi 1m den koysada pazara 750k dan satılır.Bir +7 abanoz küpe sadece 650 hp versede 1m den aşağı bulması zordur +7 gümüş bilezikte aynı fiyata yakındır ancak 500 hp verir.

3 Dex 1 Vit

Full dex e yakın bir sistemdir.Her vit puanı 40 hp ekleme yapmaktadır.
yani dex 90 vit 30 olduğunda 1200 hp full dex e göre fark olucak ama daha geç dex fullenicek.

Statların etkileri:
Dex:Savunma ve Saldırıya katkıda bulunur.Savuşturmayıda arttırır.
Vit:HP[Health Point] ve savunmaya katkıda bulunur.
Str:Sadece saldırıya katkıda bulunur.
İnt:En gereksiz stattır sadece skill vurduğunuzda int in arttırdığı Sp azalır bittiğinde skill vuramazsınız ancak vs lerde skill ler geç dolduğu için kolay kolay bitmez.Genellikle okçu tek kasmadığı içinde sp ye ihtiyaç duymaz.

Dex mi Str mi sorusu:

Dex hem saldırı hem savunma str sırf saldırı verir dex le str nin verdiği saldırı gücü eşittir ama savunma nız dex ile artar.dex 1 puanda 1 savunma ve bir saldırı verir.Yani dex 90 olmadan verdiğiniz str puani saçmalık olur.
Ninjanın güzel statından yararlanamamış olursunuz.

Neden full vit?
Vit hem savunma hem Hp verir.Dex savunma ve hp verir savuşturmayıda arttırır.Ninja nın yayıyla saldırı gücü yüksektir düz vuruş la ek yardımcı skill kullanmadan en yüksek hasar veren güctür.Vit ile savunma ve hp niz de desteklenir.İlk lvl lerde dex verdiğiniz takdirde saldırınız artar ve savunmanızda ama hp eksik kalır.Ama vit verildiğinde hp eksik kalmaz ok gücü sayesinde saldırıda eksik kalmaz vit sayesinde savunmada eksik kalmaz.20 vit puanı 800 hp li item yerine geçmektedir.800 hp li item 2m ile 3.5m arasırı 20 dex puani 20 saldırı ve 20 savunma verir.

Unutmayınki 58 lvl de vit ve dex iniz 90 olucak dex 90 olduğunda çok fazla saldırı gücü geliyor ve bu skill leride etkiliyor ama ilk lvl lerde ayakta kalmak için savunma ve hp gerek.Eğer uzun süre oynayıp örnek alınan bir okçu olup str nizide fullediğinizde belkide kritiksiz tek atmaya bile başlayabilirsiniz.Ateşli ok perfect oldugunda 8-9 k rahat vurursunuz.

Beceriler:

Ateşli ok>Zehirli ok>Tekrarlanan atış>Ok yağmuru

Ateşli ok yüksek damage sağlar zehirli ok 10 puanda zehirl ibulut master gücü verir zehirli ok 360 dereceye etki eder ateşli ok 180 derece ok yağmuru birden çok canavara birden çok ok atmaktır.Tekrarlanan atış sadece tek kişiye ok atar.Ateşli ok grandda öldürücü düzeye ulaşır.
Zehirli ok grandda çok yüksek zehirleme değişimi yapar etrafınızdaki düşmanları zayıflatıp uzaklaştırmak için etkindir.Zehirli ok ilk master olmaz çünkü damage çok düşük ve zehirlemediği takdirde çok yararsız.Zehirlesede ilk lvl lerde 200 den fazla zehirle hp almak zor.Tekrarlanan atış 3. olarak açıldığında dex de yükselmiş olur ve hasarınız çok yükselir.Ateşli ok 25 sn de Zehirli ok 25 sn de Tekrarlanan atış 15 sn de Ok yağmuru 12 sn de dolar.Hafif adım gereksizdir.Açtırmayın.
Ateşli ok ilk master olması gerekir lonca savaşlarında çok etkindir 25 sn de dolsada suralardaki karanlık küre damage si ile aynıdır.Ateşli ok 1600 e 2500 vuruyorsa. tekrarlanan atış 1600 e 2000 vurur.Min damageleri aynıdır max damage de ateşli ok yüksek üstünlük sağlar.

2. Seçebileceğiniz uygun beceri sıralaması

Tekrarlanan atış>Zehirli ok>Ateşli ok>Ok yağmuru

Bu beceriyi seçmek istiyorsanız ateşli ok bk ları daha pahalıdır.
Tekrarlanan atışınızı daha yüksek m seviyelerine yükselterek
Ateşli ok damagesi kadar bi damage sağlamaktır.
Ateşli ok Önünüzdeki tüm canavarlara etki eder.
Ama tekrarlanan atış öyle değildir.
Ancak okçu 3. master ini açana kadar genellikle kılıcını kullanarak kasılır.
Nasıl okçu kasılır:

Çoğu kişi okçu kasmak ister ama zordur eğer yan çarınız varsa onla çok rahat kasabilirsiniz 45 lvl bi güclü beden savaşçıyla 55 lvl bi okçu rahat kasılır okçuyu 50 lvl e getirdiğinde kendiside bi 50 olur heralde ne az .

Başladığınızda ne yapacağınızı biliyorsunuz 20 lvl e kadar lvl inizin canavarlarını keserek kasılın hiç kasamiyorum demeniz doğru olmaz.
Exp bir türlü her yerden gelir.Okçu demek ne demek 45 lvl bi okçum olsa
65 lvl bi savaşçıyla değişmem 65 lvl savaşçıyla belki 10 tane 45 lvl okçu kasılabilir ama aynı emek sarf edilmez.25 lvl e kdr 1. köyde kendi kendinize kasilmaniz uygundur.20 lvl den itibaren hızlıysanız çölde okçuluğa geçebilirsiniz.38-39 a kadar çöl kasilmak için yeter.Eğer çölden çıkmıyorsanız savaşçılardan bile hızlı kasmaya başlarsınız.Unutmayınki sizinle aynı gruptaki savaşçılarda sizle kasiliyorsa ve eşit paylaşımsa onlarda aynı hızla kasılıyorlar.

40 lvl de so ya akmaya başlayın so nedir.
Bazıları sohan dağı sanır bazıları vadi sanır herkesin kafası karışır.
So=SiyaH oRK lvl lerine rağmen daha da güclüdürler ve 50 lvl e kadar onları çekerek kasilabilrisiniz.Eğer sarı ülkedeyseniz çok büyük bir so nuz var geniş ve daha çok canavar içeriyor çekmesi belki biraz daha zor.

Kırmızı ülke so su daha küçüktür çekmesi daha kolaydır durduğunuz yerden bi seferde 6-7 slot çekmek mümkündür.

Mavi ülke ise zor ve az slot vardır.

50 den sonra artık zindanda canavar çekmek için değil attan katkıda bulunmak için guruplarda yerinizi alacaksınız.Zaten so da olan karizmanız herkes tarafından bilinmiş orda ilk okçuluğa hep siz çağırılmışsınızdır ordaki savaşçılar +55 olmuş siz in gelmenize hayır demezler.

50 lvl de okçu bulmak zordur.Loncalar sizi çok ister.Bu loncalar bazen so da veya zindanda kasılma yapar.Böyle loncalar sizin icin daha avantajlıdır.
60 a kadar zindanda kasmak mümkündür sonra 2. katında tek kasabilirsiniz.

Lonca sistemi:

30 lvl de gby nizi aldığınızdan itibaren loncalar için aranan kişi olacaksınız eğer +9 bide koyu kırmızı takım gibi sağlam iteminiz var birazda parlıyor iseniz işiniz kolay lonca bulmak konusunda.34 lvl zırhınızı giydiğiniz ve gby nizle dolanmaya başladıysanız ezik lik gurubundan çıkmış bir okçusunuzdur.30 lvl den 40 a kadar +5 veya +6 eksisiz bir gby sizi idare edecek 40 dan 50 ye kadar ise +7 +8 i iyidir.Unutmayınki aldığınız item boşa giden para asla olmaz geri de satılabilir.eğer +8 +9 böyle %10 kritik %10 veya 5 zehirleme dondurma bonuslu -siz bir gby niz varsa 65 e kadar bile gidilebilir.Lonca savaşlarında bir ateşli okla kritik geldiğinde aynı anda şanslıysanız yan yana duran 3 kişiyi birden alabilirsiniz.45 lvl den sonra profesyonel loncalarda isminiz geçer.55 den sonra artık +65 loncalarda bulunursunuz 55-65 arası okçu nadir bulunur.65 den sonra +65 lerde sabit kalırsınız ve sabit bi loncanız olur.Mümkün olduğunda tek loncada kalmaya çalışın.Loncasıszsanız çok teklif size gelir.


İtemler:

İlk önce iyi bir zırhınız olursa çok iyi olur +7 -+9 arası ninja takımı +9 ise 61 e kadar gidersiniz(yani 61 lvl dede giyebilirsiniz onu) +4 taşsız bir 61 zırhından çok defans verir.+7 varsa sizde 61 de 61 zırhı alırsınız.

+9 koyu kırmızı takım 61 zırhına gelince değiştirmeniz gerekir.

Eğer iyi bir gby arıyorsanız ortalamada eksi %-10 u geçmemeli beceride - olmamalıdır.Gerçekten güzel bi bonus yakalarsanız çok iyi olur.Taş olarak +3 soğutma ve +3 savaşçı taşı çok iyidir.

50 den sonra zindanda kasilirken kritikli iteme ihtiyacınız olur %5 kritikli bilezik ve kolye ayrıcadan almalısınız.

+7 gümüş bilezik ve abanoz küpe sizi 33 den 55 e kadar idare eder.

Gby yi 45 de bırakırsanız lvl inizin silahının +6 sını tercih edin.Soğutma dışında fazla taş basmayın +3 ler genellikle kırılır +2 soğutma basın yeterli.

Ayakkabı için kendilinden bloklama şansı veren sanırım adı anka ayakkabıydı onun %5 oranında verenini seçin kolyede ise vs için 800 veya 500 hp bonus arayın.Kolyede %5 delici veren kolyenin %5 kritikli bonuslusunu bulursanız ep ile 500 hp eklemeyi becerirseniz çok iyi olur.

Zincir kapşon +7 30 dan 55 e kadar gider +8 i ise sizi bayağı idare eder.
Hp yükleme veya zehirleme bonusu bulmaya çalışın bu itemde.

+9 abanoz küpe gümüş bilezik 65 de artık bulun.

+9 abanoz küpeden çok daha fazla saldırı gücü sağlayan kristal küpe nin 800 hp bonuslusunu bulursanız savunma ve saldırı oranında hp eksiğiniz tamamlanır abanoz küpeye görede çok daha fazla saldırı gücünüz ortaya çıkar.Ninja kendinden çok hp lileride yenebilir.

Kritik taşı önermem silahınızda bonus olarak arayın zırhınızda %10 hp veya sp den emme bonusu varsa muhteşem olur.Veya +50 saldırı değeri veriyorsa str niz fullenmeden 40 sa 90 a çıkartır ve yenemeyeceğiniz adam kalmaz.

Abanoz küpenizde ve gümüş bileziğinizde bıçak kılıç mızrak savunmaları arayın mümkünse %10 olsun.

Bu itemler belki zor ama bazıları dışında hepsini aynı anda yapmanıza gerek yok tek tek.Zindanda 50 den sonra kutsama size düşmeye başlayacak.

Para kazanmak için madalyon düşürmek için 25 lvl bir güclü beden master olan zihinsel çar kasın ve bir gün boyunca orda maymun kesin maliyeti çok düşük ama çok para kazandırır.Bir günde 20 tane düşürürsünüz.

At:
25 lvl de bıçakçı olarakbu görevi yapın ölmesin yeter atınız.
40 gibi de zırhlayın.at üstünden 50 lvl e kadar iyi canavar çekersiniz.Hic pot harcamadan canavar çekersiniz.60 gibide yine görevi yapın ve skilleri açtırın.Bir skill var karşıdaki herkesi sınırsız ok atarak donduruyor onu master yapın.
 
Üst