Metin2 Evlilik Rehberi

metin2pvpadmin

Administrator
Yönetici
Metin2 Evlilik Rehberi

Metin2 evlilik rehberini detaylı olarak sizlerle paylaşıyorum.

1)Hazırlık evremiz
2) Evlilik evremiz
Şartlarımız
Karakterleriniz karşı cinsten olmalıdır ve 25 lvl üstünde olmanız gerekmektedir...Gereken Eşyalar

* Bayan Karakter İçin 1 Adet Gelinlik
* Erkek Karakter İçin 1 Adet Smokin
* Bayan Karakter İçin 1 Adet Buket
* İki karakter için de 1'er Söz Yüzüğü
* 1.000.000 (1 Milyon) Yang gerekiyor.

Bunları nereden bulabilirim ve fiyatları nedir_?

* Gelinlik: 2.500.000 (2.5 Milyon) Yang - Seyyar Satıcı
* Smokin: 2.000.000 (2 Milyon) Yang - Seyyar Satıcı
* Buket: 100.000 (100 Bin) Yang - Seyyar Satıcı
* Söz Yüzükleri - 25. Seviyede Yaşlı Kadından Alınan Jin-Hee Görevi (Yada başka bir oyuncudan)


Bütün Hazırlıklar Tamam. Nasıl Evlenilir_?

Yaşlı Kadın'a gidip "Evlenmek İstiyorum" seçeneğine tıklıyorsunuz. İlk başta size "Nişan Yüzüğü gerekiyor." diyor. Nişan yüzüğü dediği söz yüzüğü. Kafanız karışmasın. Bu kısmı geçtikten sonra erkek iseniz Smokin bayan iseniz Gelinlik istiyor. Ama yaşlı kadına gittiğinizde Smokin ya da Gelinliğin üstünüzde olması gerekiyor. Onlar da tamam olduktan sonra Evlenmek istediğiniz kişinin adını soruyor. Orada çıkan kısma evlenmek istediğiniz kişinin adını yazıyorsunuz. Bundan sonra 1.000.000 (1 Milyon) Yang ödüyorsunuz ve Davetli Listesi çıkıyor. Davet etmek istediğiniz arkadaşlarınızın isimlerini yazıyorsunuz. Siz yazdıkça arkadaşlarınıza davet mesajı gidiyor.

Yaşlı kadınla işimiz bitince ne olacak _?

Yaşlı Kadın sizi ünlü Aşk Adasına yolluyor.Aşk Adası'na vardıktan sonra "Düğün Tasarımcısı"nı bulmanız gerekiyor.Dümdüz ilerleyin önünüze çıkar. Pembe giysili bir kadın oluyor kendisi. Onu bulunca düğün başlıyor.


Düğünü başlattık devamında ne olacak_?

Düğün başladıktan sonra ne kadar sürdüreceğiniz size bağlı. Düğün tasarımcısına tıklayarak havanın kararmasını sağlayabilir müziği değiştirebilir veya konfetilerin atılmasını sağlayabilirsiniz. Burada erkek oyuncu bayan oyuncuya evlenme teklif ediyor. Evlenme teklif etmek için Düğün Tasarımcısı’na gidip Düğünün Devamı seçeneğine basmalısınız. Düğünün ne kadar süreceği erkeğin ne zaman evlenme teklif edeceğine bağlı. Düğün Tasarımcısı sizi düğüne girdiğiniz yere geri yolluyor ve düğün bitmiş oluyor. Artık evlisiniz! Başlangıçta Söz Yüzüğü olan yüzüğünüz değişiyor ve Nikah Yüzüğü oluyor. Şekli de değişiyor. Bu yüzük envanterinizde duruyor. Bir yere takmanıza gerek yok.Başka bir değişim ise ekranınızın sol üst köşesinde aşk göstergesi çıkıyor. Buradan aşk puanınıza bakabilirsiniz.

NOT: Bu aşk göstergesi eşlerin ikisi birden aynı anda aynı haritada ise gözüküyor. Aynı anda farklı haritalarda iseniz veya eşiniz açık değilse aşk göstergesi gözükmüyor. Böyle durumlarda aşk puanına bakmak için arkadaş listenizi açıyorsunuz. Arkadaş listesini açtığınızda Aile kısmının eklenmiş olduğunu göreceksiniz. Orada eşinizin üstüne geldiğinizde aşk puanınızı görebilirsiniz.

Aşk Adasının Özellikleri:

* Duygu Maskesi'ne gerek kalmadan istediğiniz duyguyu kullanabiliyorsunuz. Ancak iki kişilik hareketler için karşı tarafın sizin üstünüze tıklayıp
"Duygular"a basması yani izin vermesi gerekiyor.

*Diğer ülkelerlede burda savaş yapamıyorsunuz.


Evliliğin İyi Yanları ve Kötü Yanları:

* Evlenince envanterinize gelen Evlilik Yüzüğüne sağ tıkladığınızda direkt olarak eşinizin yanına ışınlanıyorsunuz.
* Evlendiğinizde normalde kazandığınızdan daha fazla tecrübe puanı (ex) kazanırsınız.Yani yaratık öldürünce kazandığınız ex artıyor.
* 50. seviyeden sonra İtem-Shop'tan alınabilen cinsiyet değiştirme kağıdını kullanamıyorsunuz.

Aşk Puanı Nedir? Ne İşe Yarar _?

Aşk Puanı evli çiftlerin birbirlerine olan sevgilerini ne denli derin olduğunu simgeler. Daha önceden de dediğim gibi Aşk Puanınızı sol üst köşedeki göstergeden görebilirsiniz. Evlendiğiniz zaman Aşk Puanınız %50'dir. Her 24 saatlik periyotta artış gösterir. Bunun dışında eşiniz ile aynı grupta olduğunuz zaman daha hızlı artar. Aşk Puanı artar sabit kalır ama hiç bir zaman düşmez o yüzden uzun bir tatile gittiğinizde endişe etmenize gerek yok.
 
Üst